Złotecki Sp. z o. o.
Data dodania: 29/05/2015    
Tagi: tłoki, tuleje cylindrowe, sworznie,

Firma ZŁOTECKI istnieje od roku 1972. Początkiem działalności naszej fabryki były usługi naprawy samochodów. W połowie lat osiemdziesiątych XX wieku, w związku z zachodzącymi zmianami ekonomicznymi naszego kraju została podjęta decyzja o uruchomieniu produkcji części do silników spalinowych. Duże zainteresowanie naszych odbiorców, rosnący popyt na produkowane części doprowadził do szybkiego rozwoju naszej firmy. Ciągłe inwestycje w rozwój oraz poprawę jakości wykonywanych produktów zaowocowały decyzją o uruchomieniu produkcji precyzyjnych i odpowiedzialnych części silnikowych jakimi są tłoki silnikowe. Błyskawiczny rozwój produkcji tłoków wskazał kierunek rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Dziś zdecydowaną większość naszej sprzedaży stanowią tłoki do silników spalinowych.
Opis produktu:
Tłoki produkowane w naszej fabryce dzielą się na trzy podstawowe grupy:
- tłoki do silników z zapłonem samoczynnym,
- tłoki do silników z zapłonem iskrowym,
- tłoki do sprężarek powietrza.
Produkujemy tłoki silników o zapłonie samoczynnym w średnicach 90 - 140 mm. Dzięki odpowiedniej budowie silników wysokoprężnych tych tłoków mogą one przenosić większe obciążenia mechaniczne w porównaniu z innymi typami tłoków. Dlatego dla silników turbodoładowanych produkujemy tłoki z wkładem żeliwnym ramach pierwszego pierścienia uszczelniającego w technologii Alfin. W niektórych typach silników diesla tłoków instalujemy również stalowe wkładki kompensacyjne w płaszczu tłoka. W celu zapewnienia najwyższej jakości tłoków wytwarzanych przez naszą firmę stosujemy również grafit, molibden i inne powłoki, według specyfikacji klienta.
Produkujemy tłoki silników o zapłonie iskrowym w średnicach 60 - 150 mm. mamy doświadczenie w produkcji tłoków do silników benzynowych do różnych celów: do silników lotniczych, silników motocyklowych wyścigów żużlowych i do silników samochodów osobowych. Tłoki przeznaczone do silników lotniczych oraz dla konkurencyjnych silników sportowych są tłoki kute ze stopu aluminium, w szczególności dostosowanego do naszych potrzeb.
Produkujemy tłoki sprężarek powietrza w średnicach 60 - 130 mm. Tłoki z tej grupy są przeznaczone dla obu sprężarek stacjonarnych i sprężarek zamontowanych na różnych typach silników spalinowych. Produkujemy również dwustopniowe specjalne tłoki do sprężarek z dwóch etapów kompresji.

Dane kontaktowe

Michał Węgrzyn
Comercial Director

0048 22 519 02 78
0048 22 378 16 79
+48 508 005 566
office@zlotecki.pl


Dane adresowe firmy

www.zlotecki.pl
Zelechlin 2
88-111 Rojewo