Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Data dodania: 23/10/2014    
Tagi: PreMed, język angielski dla uniwersytetu, programy I, II i III stopnia,

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest główną instytucją akademicką w Poznaniu i jednym z czołowych polskich uniwersytetów. UAM jest jednym z wiodących ośrodków edukacyjnych w Polsce. Jego reputacja jest zbudowana na tradycji, nieprzeciętnych osiągnięciach i atrakcyjnej ofercie edukacyjnej.

Uniwersytet gromadzi jedna trzecią kadry nauczycielskiej w Poznaniu i niemalże połowę jego studentów. W ostatnich latach oferta edukacyjna stała się coraz bardziej różnorodna. Wraz ze zmianami społecznymi i gospodarczymi powstają nowe kursy i specjalizacje w celu spełnienia potrzeb zarówno Uniwersytetu, jak i środowiska, w którym działa. Nowe projekty edukacyjne zawierają: zintegrowane studia humanistyczne, nauki przyrodnicze, nauki społeczne i programy prowadzone we współpracy z innymi instytucjami w Polsce i za granicą. UAM jest nie tylko źródłem innowacyjnych inicjatyw społecznych w Wielkopolsce i poza nią, ale także punktem wyjściowym kariery przyszłych elit społecznych.
Uniwersytet wciąż poszerza i uaktualnia programy badawcze i programy nauczania ze szczególnym naciskiem na ich interdyscyplinarność i międzynarodowy charakter. Uniwersytet rozpoznaje swoją rolę jako strategicznego partnera w Europie Centralnej i dlatego aspiruje do wysokiego wkładu w rozwój gospodarczy, społeczny regionu i równowagę środowiskową.

Dane kontaktowe

Karolina Choczaj
Doradca ds. kształcenia międzynarodowego

0048 61 829 43 85


karolina.choczaj@amu.edu.pl

Joanna Zadarko
Doradca ds. kształcenia międzynarodowego

0048 61 829 44 75


joanna.zadarko@amu.edu.pl

Dane adresowe firmy

www.international.amu.edu.pl
ul. Wieniawskiego 1
61-712 Poznań